برگزاری دوره های تخصصی Mini MBA
17
اردیبهشت

مطلب : برگزاری دوره های تخصصی Mini MBA

برگزاری دوره های تخصصی Mini MBA

یادداشت هفتگی هاشم راعی مشاور و مدرس مدیریت

آیا می دانید مدارک دانشگاهی هم مثل بسیاری از محصولات تولیدی دارای تاریخ مصرف هستند.
به عنوان مثال اگر شما بخواهید در یک کمپانی بین المللی استخدام شوید و فارغ التحصیل رشته هایی نظیر: مهندسی صنایع، کامپیوتر، الکترونیک، مکانیک، مدیریت و… باشید یکی از سوالات رایج و کلیدی زمان مصاحبه، تاریخ فارغ التحصیل شدن شماست؟!
اگر از تاریخ فارغ التحصیلی شما زمان زیادی گذاشته باشد و در این مدت نسبت به باز آفرینی مهارت های خود اقدام چندانی نکرده باشید شانس زیادی برای قبولی و استخدام نخواهید داشت.

باز آفرینی آموزه ها و مهارت های تخصصی یکی از مقوله های بسیار با اهمیت در بین فعالین دنیای کسب و کار در گرید حرفه ای است که در ایران هم با توجه به پیچیده تر شدن فضای کسب و کار به یک امر بدیهی تبدیل شده است‌.

مدیران میانی و ارشد فعال در حوزه بیزینس هر از گاهی با شرکت در دوره های آموزشی کاملا کاربردی و تجربی نسبت به فراگیری جدیدترین تجارب و آموزه های دنیای مدیریت و کسب و کار اقدام می کنند.
مدیران فعال در حوزه کسب و کار شاید مدارک تحصیلی مرتبط با نوع فعالیت و مسئولیتشان را دارا نباشد و یا حتی زمان زیادی از فارغ التحصیل شدنشان می گذرد اما با فراگیری آموزه های جدید سعی می‌کنند خلاء مهارتی و دانشی خود را کامل نمایند.

 از اینجاست که امروزه کورس های آموزشی mba و چکیده و عصاره شده آن یعنی دوره های مینی mba ،جایگاه ویژه‌ای درفضای رقابتی کسب و کار آنهم در بین فعالین این عرصه پیدا نموده اند.

این دوره‌ها با توجه به ماهیت کاملا تجربی و علمی که دارند فرصت مغتنمی هستند برای تیز کردن اره هایی که مدت هاست تیز نشده و نیاز به صیقل کاری و آبکاری دارند.

 

 

 

کورس طراحی شده با عنوان دوره 10 * 10 Mini MBA برای ۱۰نفر از فعالین برگزیده حوزه کسب و کار، از طریق مصاحبه و با ۱۰ عنوان کاربردی و اثربخش برگزار می شود.

 

محدودیت در تعداد افراد پذیرفته شده در این کورس به دلیل هرچه اثربخش تر کردن و خصوصی کردن فضای آموزش برای شرکت کنندگان در این دوره می باشد.

این کورس همچنین می تواند برای بسیاری از شرکت ها و سازمان های فعال در حوزه تولید و خدمات در بخش خصوصی و دولتی نیز بر اساس تقاضا و تخصص و نیاز مخاطبین باز طراحی و اجرا گردد.
شرکت های زیادی هستند که هر ساله به جای پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی پراکنده برای مدیران میانی و ارشد خود، از دوره های mba و مینی mba بهره می گیرند.

کورس تخصصی قابل اجرا برای کارکنان یک شرکت و سازمان با عنوان

 

Mini MBA 10*N

می باشد که در این کورس مینی ام بی ای هیچگونه محدودیتی در تعداد نفرات شرکت کننده به دلیل اختصاصی بودن برای شرکتها و سازمانها، وجود ندارد.

شرکت در دوره Mini MBA به چه افرادی توصیه می گردد؛

۱- مدیران عامل ،مدیران ارشد و میانی شرکت های فعال در عرصه کسب و کار که زمان زیادی برای حضور در دوره‌های آموزشی میان‌مدت و بلندمدت ندارند.

۲- مدیران عامل ،مدیران ارشد و میانی شرکت هایی که رشته های تحصیلی و دانشگاهی آنها زیاد با نوع مسئولیت فعلی شان در حوزه کسب و کار همخوانی ندارد.

۳- مدیران عامل ،مدیران ارشد و میانی که زمان زیادی از فارغ التحصیلی شان از دانشگاه می گذرد و نیاز به باز آفرینی مدارک و اعتبار نامه های خود دارند.

۴- مدیران عامل ،مدیران ارشد و میانی که به دلیل مشغله کاری, خیلی فرصت مطالعه و فراگیری جدیدترین آموزه های دنیای مدیریت و کسب و کار را ندارند.

۵- دانشجویان فارغ التحصیل رشته های فنی و مهندسی که در بدو ورود به فضای کسب و کار فقدان ناشی از آموزه ها و تجارب مدیریتی را حس خواهند کرد.

۶- افراد علاقه مند به راه اندازی کسب و کار های جدید و کارآفرینان.

۷- اساتید محترم دانشگاه و اعضای هیات علمی با توجه به تجربی بودن این دوره ها می توانند کمبود ناشی از تجارب مدیریتی و مهارتی خود در کف کارگاه را پوشش دهند.

۱۰ عنوان پر مخاطب جهت برگزاری دوره مینی mba با هدف توسعه مهارتهای مورد نیاز در فضای کسب و کار  ( پکیج توانمند ساز ) 

۱- بهبود نگرش و توسعه فردی
۲- پرسونال برندینگ
۳- ارتقاء مهارت حل مسئله و تصمیم گیری
۴- معماری بازار و برند
۵- ارتباط موثر هوش هیجانی و زبان بدن
۶- مهندسی فروش
۷- مدیریت ارتباط اثربخش با مشتریان
۸- مدیریت شکایت مشتریان
۹- مبانی کارآفرینی و بلوغ استارتاپ‌ها
۱۰- مهارتهای نوین مدیریت و رهبری در کلاس جهانی

 


چرا شرکت در دوره مینی mba ارزشمند است؟!
مزایای ویژه برای شرکت کنندگان در این دوره چیست؟!

مزایای شرکت در دوره مینی MBA را از سه منظر زمان هزینه کیفیت برای دوستان علاقمند تشریح خواهیم نمود.

 ارزش زمانی شرکت در دوره مینی mba

این کورس که از ۱۰ سمینار ۴ ساعته تشکیل شده، طی دو پلن زمانی ارائه می گردد.

پلن اول : برگزاری پکیج بصورت فشرده در یک هفته. این کورس طی مدت ۵ روز با ۱۰ جلسه ۴ ساعته به اتمام خواهد رسید. روز ششم برنامه بازدید از مراکز صنعتی خواهد بود و روز هفتم جشن پایانی و اهداء مدارک به شرکت کنندگان.

پلن دوم : برگزاری طی پنج هفته که در هر هفته دو سمینار از عناوین دوره مینی MBA برگزار خواهد شد.
این کورس طی مدت ۵ هفته با ۱۰ جلسه ۴ ساعته به اتمام خواهد رسید.
لذا برای مدیران پرمشغله فرصت بسیار مناسبی است تا از چکیده و عصاره مطالب روز و تجارب ارزنده دنیای مدیریت و کسب و کار در زمانی کوتاه بهره مند گردند.
بسیاری از دوره های MBA در دوره های شش ماهه یک ساله و بعضاً دو ساله برگزار می شوند و برنامه ریزی جهت حضور در این دوره ها برای بسیاری از مدیران و مالکان کسب و کار سخت و پیچیده خواهد بود.

هزینه شرکت در دوره دوره مینی mba

کل پکیج قابل ارائه ۴۰ ساعته با ۱۰ عنوان سمینار کاربردی چهار ساعته برای هر نفر جمعا مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان برای پلن یک هفته ای و یک میلیون تومان برای پلن غیر فشرده پنج هفته ای می باشد که به نسبت سایر دوره های مشابه بسیار منطقی به نظر می رسد.
به عبارتی هر سمینار برای هر نفر که پکیج 5 هفته ای را انتخاب می نماید ۱۰۰ هزار تومان و یا هر ساعت حضور در این کورس برای هر نفر تنها ۲۵۰۰۰ تومان هزینه خواهد داشت.

کیفیت برگزاری دوره مینی mba ؛ 

تجربه ارزشمند برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی در سازمان ها و شرکت های مختلف خصوصا بخش خصوصی و کسب امتیازات بالا از نظرسنجی مخاطبین از یکسو و همچنین سوابق و رزومه برگزاری دوره‌های مدیریتی که بالغ بر 45000 نفر ساعت آموزش می باشد از سوی دیگر،  گواهیست بر کیفیت دوره ها و پکیج  مینی MBA  ارائه شده .
مضاف بر اینکه تکرار تجارب آموزشی در بسیاری از سازمانها و مراکز آموزشی معتبر توسط مدرس دوره مینی MBA  که در خلال تجارب آموزشی تجارب مشاوره ای به ده ها شرکت مطرح و صاحب نام را داراست، خود گویای کیفیت و غنای آموزشی این کورس میباشد.

مدارک و گواهینامه های اعطایی به شرکت کنندگان در دوره مینی MBA چگونه است؟

تجربه و باور ما در سال های متمادی آموزش و مشاوره گویای این امر مهم است که افراد با توانمندی و پشتکار خود اعتبار دهنده مدارک و گواهینامه های آموزشی خود هستند.

 

به شخصه باور دارم که این شما هستید که به مدارکتان اعتبار میدهید نه دانشگاه یا هر موسسه دیگری
افراد زیادی را می‌شناسیم که کلکسیونی از مدارک و مدارج مختلف را به شکلهای گوناگونی جمع آوری کرده اند. اما در عمل هیچ گونه تغییری در نحوه عملکرد و رفتار حرفه‌ای ایشان مشاهده نمی شود.
متاسفانه در سال های اخیر شاهد نوعی مدرک فروشی حتی از طرف نهادهای که خود را زیر نظر وزارت علوم معرفی می کنند هم هستیم.
همه ی اینها باعث شده توجه صرف به مدرک، جذابیت سابق را برای کارفرمایان نداشته و بیشتر به دنبال این باشند که واقعا فرد در خلال گذراندن یک کورس آموزشی ، رفتار حرفه ای اش تا چه میزان تغییر یافته و تا چه میزان قادر خواهد بود نسبت به بهبود عملکرد خود توانمند گردد.
 افراد حرفه ای و مخاطبین اصلی این دوره خوب می‌دانند که دوره مدرک گرایی به پایان رسیده و تخصص‌گرایی جای آن را گرفته است.
پس اگر می خواهید خودتان اعتبار دهنده مدرک تان باشید و شخصا گواهی پایان شرکت در دوره Mini MBA را  امضا کنید، حضور در این کورس ارزشمند را به شما توصیه می کنیم.
گواهینامه های شرکت در دوره Mini MBA با هدف اعتباربخشی هرچه بیشتر توسط خود فرد و استاد دوره امضا می شوند.

 

اقدامی ارزشمند که به افراد شرکت کننده این باور را القا می‌کند که این شما هستید که به مدرک خودتان اعتبار می دهید نه هیچ دانشگاه، موسسه یا هر نهاد دیگری…

 

هاشم راعی /مشاور و مدرس مدیریت و طراح دوره Mini MBA 10*10