تبلیغات غیر مستقیم چگونه است؟
22
اردیبهشت

مطلب: تبلیغات غیر مستقیم چگونه است؟

تبلیغات غیر مستقیم چگونه است؟

یادداشت هفتگی هاشم راعی مشاور و مدرس مدیریت

تبلیغات غیر مستقیم روشی برای تاثیر گذاری بروی ناخود آگاه مشتریان 

تبلیغات غیر مستقیم یکی از روشهای خلاقانه تبلیغات است که در آن با بکار گیری اِلمان ها، نشان ها و شعار تجاری در گوشه و کنار یکسری عناوین و موضوعات اصلی، سعی در تاثیر گذاری به روی ناخود آگاه مشتریان دارد. در این روش هیچگونه اشاره مستقیمی به یک نام تجاری و محصول خاص نمی شود بلکه متخصصین بازاریابی با انتخاب سوژه های روز که قابلیت تکثیر زیادی توسط کاربران شبکه های اجتماعی دارند، نشان ها وشعارهای تجاری هدف را در گوشه و کنار تصاویر اصلی درج می کنند و یا صحنه و سکانس سوژه ی موضوع اصلی را طوری طراحی میکنند که المان های غیر مستقیم در گوشه و کنار آن به چشم بیاید و ناخودآگاه در ذهن مخاطب تاثیر بگذارد.
از آنجا که این روزها چشم و گوش مخاطبین و مشتریان از انواع تبلیغات مستقیمپر است بکار گیری این سبک تبلیغات به  دلیل عدم تمرکز و تاکید مستقیم به روی یک موضوع و سوژه خاص می تواند از تاثیر گذاری قابل توجهی برخوردار باشد.
چندی پیش تصویری در شبکه های مجازی دست به دست شد با موضوع تردد سفیر فنلاند در تهران بوسیله مترو .

بطور حتم عکاس این تصویر هیچگاه فکر نمی کرد که بطور غیر مستقیم یک نام تجاری دیگر را نیز در تصویر خود ثبت و ضبط کرده است. این تصویر  مثال و نمونه ی واضحی است از تبلیغات غیر مستقیم .
به حس پیرمرد در این تصویر توجه کنید و اینکه چطور یکی از محصولات ایران رادیاتور را نگه داشته است. این تصویر در صورت داشتن یک سناریوی قوی به مراتب از هر نوع تبلیغات رایج ، بهتر می تواند در ذهن مخاطب تاثیر  داشته باشد.

هاشم راعی مشاور و مدرس مدیریت